- 16 днів проти насильства
Соціально-психологічна служба
«Всі значні бої відбуваються у середині нас»
Ш. Кооп
Діяльність практичного психолога і соціального педагога у ліцеї – це сприяння особистісному зростанню та професійному становленню учнів. В період навчання здійснюється професійна ідентифікація та професійна адаптація майбутнього спеціаліста. Робота психолога і соціального педагога базується на “Положенні про психологічну службу в системі освіти України”; Законах, постановах та інших нормативних актах Міністерства освіти і науки України. Робота практичного психолога і соціального педагога спрямована на адаптацію учня в колективі, професії, його соціалізацію, психолого-педагогічний супровід навчально-виховного процесу. Соціальний педагог здійснює соціальний супровід незахищених категорій учнів.
Головними видами діяльності служби є:
- психодіагностична робота;
- консультативна робота;
- корекційно-відновлювальна і розвивальна діяльність;
- просвіта, навчальна діяльність;
- прогностична;
- діагностична;
- профілактична;
- організаційно-методична робота;
- за потребою зв’язки з громадськістю;
Етичний кодекс психолога твердить:
- Дотримуватися умов конфіденційності.
- Не наносити шкоди клієнту.
- Не експлуатувати відносин залежності, що виникають у ході терапії.
- Діяти лише в межах професійної компетенції.
- Спиратися на згоду клієнта, який розуміє суть того, що відбувається та є обізнаним про можливі наслідки.
Cерія відео щодо правил захисту дітей від насильства
Організатори Міжнародної благодійної організації «Служба порятунку дітей» створили серію відео щодо правил захисту дітей від насильства у різних життєвих ситуаціях. Представляємо вам дану підбірку:
Відео “Подруга у небезпеці. Історія Оленки і Марії”
Якщо ваш друг чи подруга у небезпеці, чи варто втручатися? Чи чужі стосунки – це особиста справа і не варто щось радити? Інколи людині, яка потрапила в біду, важко зрозуміти, що відбувається щось неправильно.
Відео “Таємниці”
Чи бувають погані секрети? Як їх розпізнати?
Коли трапляється з дитиною якась неприємна ситуація, їй соромно про це розповісти, адже вона почувається винною. Але дитина має чітко знати – якщо інша людина робить неприємно, про це НІКОЛИ не треба мовчати!
Адже кожна дитина має право на захист завжди!
Відео “Сексуальне насильство в родині”
Насильство – це як? Коли тебе б’ють і тобі боляче? Не завжди. Інколи насильство не залишає синців, але тобі дуже неприємно і незручно про це комусь розказати. І це не можна і НЕ ТРЕБА ТЕРПІТИ!